KizlaraOzel Web Sitesi

Nasıl Astrolog Olunur

0 8

            İlk olarak astrolog nedir sorusunun cevabına bakarsak, astrolog astroloji bilimi ile ilgilenerek yıldızların ve gök cisimlerinin hareketlerini inceleyerek ve zaman hesaplaması ile insan hayatına etkisi konusunda çıkarımlar yapan kimseye denmektedir. Astroloji kelimesi yıldız anlamına gelen Astron ve bilim anlamına gelen Logos kelimelerinin birleşimi ile oluşmuştur. Gök cisimlerinin hareketlerinin insan ilişkileri ve kişi üzerinde etkisi gelecek merakı ile çoğu insanın yoğun ilgisini çekmektedir. Astroloji kimi insan için ilgi alanı ve hobi iken kimi insan için meslek haline gelebilir.

             Bir astroloğun işi mevsimlerle belirlenen 12 burç, 10 gezegen ve 12 evden ve zodyaktan oluşur. Zoydak yaşam çemberi anlamına gelmekte ve 12 burcu ifade etmektedir. Bir astrolog gök cisimlerine bakarak haftalık, aylık, yıllık, hatta günlük tahminlerde bulunabilir.

Nasıl astrolog olunur?
            
            Kimileri bu yeteneklerin geçmişten geldiğine inansa da astroloji eğitimini nasıl alırım sorusunun cevabı burada. Bazı eğitim kursları astrolojiye merak ve ilgi duyan kimseler için eğitim vermektedir. Kurslarda kademeli eğitimler sonrasında başarılı olan kişiler bir sertifikaya sahip oluyor. Bu kurslar kursiyerlerine ilişkiler ve gelecek konusunda önsezilerini geliştirebilecekleri konusunda vaad vermektedir. Genellikle büyük şehirlerde bulunan kurslar internet üzerinden, posta yolu ile ya da birebir grup dersleri vererek eğitim sunmaktadır. 

Eğitimler ne kadar sürer?

            Temel seviye denilen birinci etap yaklaşık 1,5-2 yıl sürer bu etapta astroloji tarihi, burçların tanımı ve gezegenlerle kombinasyonları, evlerin tanımı, açı kalıplar, harita türleri, güneş-ay ilişkisi, sabit yıldızlar, arap noktaları, temel semboller, astorolojinin ne olduğu, teknikler ve bunları birbirine bağlama öğrenilir. Bu etapta bol bol harita yorumlanır ve bittikten sonra ileri etapta ön görü yeteneği geliştirilmesi hedeflenir ikinci etapta; sağlık, finansal, psikolojik, kariyer ve meslek, evlilik ve çocuklarla ilgili göstergeler öğrenilir temel daha sağlam olduğu için bu etap 1 yıl civarı sürer. Bu iki seviyeyi tamamlayan kişiye sertifika verilir.  

            Bunun dışında bazı kurslarda bu sertifikalar alındıktan sonra NCGR – PAA denilen uluslararası astrolog sertifikayı almaya yönlendirme bulunur ve bu uluslararası astrolog (NCGR – PAA) sertifikası almak için 4 aşamalı bir sınava girmek gerekir. 4. sınavı da başarı ilen geçenler bu belgeyi almaya hak kazanır. Ünlü bir astrolog olabilirseniz televizyonlarda, gazetelerde tahminlerinizi paylaşabilir duyuru yapabilirsiniz. Günümüzde bu mesleği sosyal medyadan, bloglardan icra etmekte mümkün ve önü açık bir yol olabilir. İsterseniz bu hobinizi ve yeteneğinizi sadece sevdiğiniz yakın çevrenizle de paylaşabilirsiniz elbette.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.