KizlaraOzel Web Sitesi

Bebek Odası Dolabı Nasıl Yerleştirilir?

0 9

Bebek odasının dağınıklığını toplamanın en kolay yolu güzel ve geniş bir bebek dolabını  dekorasyon ve işlevsellik adına gerekli yerde dolabı odaya koymaktır. Anneler bebek odasının büyüklüğüne göre alabilecekleri en geniş dolabı almaya çalışırlar. Minicik bir bebeğin neredeyse bir yetişkinin iki katı eşyası olduğunu düşünürsek annelere hak vermek gerek.

Dolabınız küçük, yeriniz dar olabilir. Sorunun üstesinden iyi bir dolap yerleştirmeyle gelmek olanaklıdır. 

Bebek Dolabının Üstü 

Bebek dolabı alırken üstünde yüklük bölümü olan dolap alındıysa çok uygun bir seçim yapılmıştır. Bu üst bölüm, mevsimi olmadığı için kullanılmayan pike, bebek yorganları veya mevsim dışı giysileri için çok uygundur.

Kaldırılan giysi veya yorganlar değişik renk hurçlar içindeyse daha kolay bulunurlar. Şeffaf torbalar da acil durumlarda kaldırılan giysinin kolay bulunmasını sağlar.

Bebek eşyaları kaldırılırken naftalin ya da böcek ilaçları kesinlikle kullanılmaz. Kaldırıldıkları torbaya bir kaç defneyaprağı koymak daha sağlıklıdır. Tabi bebeğin alerjileri varsa defneyaprağı da konulmamalıdır.

Düzgün katlanan ve ütülenen giysi ve örtüler az yer tutar. Hijyenik açıdan ütü yapılmamış giysi bebek dolabına yerleştirilmemelidir. Eğer yüklük bölümü yoksa uygun ve düzgün yerleştirilmiş bir hurç ile depolama dolap üstüne yapılacaktır.

Dolap Çekmeceleri

Bebek dolabının çekmeceleri küçük giysi ve aksesuarlar için  ideal bir depo alanıdır. Dolap çekmecelerini düzenli tutmak için  en kolay yöntem çekmece büyüklüğünde düzenleyiciler almaktır. Eğer bu bulunmuyorsa çekmece yüksekliğinde yassı kumaş kutular milyoncularda bulunmaktadır.

Çekmecelere  minik iç çamaşırları, düzenleyiciler kullanılarak katlanmış bir biçimde yerleştirilir. Saç bantları, çoraplar, örgü şapkalar, penye bebek boneleri, bebeğin kendine zarar vermesini önleyen eldivenler ayrı bölümlere  yerleştirilir.

Askı Bölümü 

Bu bölümde bebek giysilerini asmak  için özel büyüklükte çok sayıda askı bulundurmak gereklidir. 

Giysiler tek tek asılırsa daha pratik olur. Giysiler dolaba girmeden mutlaka ütülenmelidir.

Bebek giysileri kategorize edilerek, birbirine yakın asılırsa büyük bir kolaylık olur. Ceketler, elbiseler, pijamalar gibi ayrılarak birbirine yakın asılmalıdır. 

Buruşmasın istenen ve kat yeri olması istenmeyen tüm bebek giysileri asılmalıdır.
 
Kat yeri olmasında sakıncası olmayanlar raflara yerleştirilebilir.

Bebek Çantası ve Temizlik Maddeleri

Bebek çantası ve temizlik maddeleri için farklı bir dolaba sahip olmayabilirsiniz. Bebek giysilerini astığımız askıların altında geniş boş bir alan kaldı. Bu alanı da kullanınız.

Sokağa çıkarken yanınıza aldığınız bebek çantasını boş bir vaktinizde düzenleyin. Yedek giysileri ve bebek bezlerini kontrol edin. Sokağa çıktığınızda bebeğinize gerekli  olabilecek tüm giysi, temizlik maddesi, bez ve mama tamam ise çantanızı bebek giysilerini astığınız yerin altında  kalan boşluğa yerleştirin. Bu çantanın hazır bir vaziyette bekletilmesi çok önemlidir. Aceleyle çıkmanız gerekirse size zaman kazandırır. Ya da son anda aceleyle hazırlanırken çok önemli bir şeyleri unutur ve gittiğiniz yerde sorun yaşarsınız.

Şimdi dolapta askıların altında, sokağa çıkarken kullandığınız çantanın yanında kalan boşluğa uygun büyüklükte bir sepet bulun. Buna da bebek bezlerini, ıslak mendil, pişik kremi ve alt açma bezi gibi malzemeleri koyup işi tamamlayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.